Уряд пропонує скоротити пенсії працюючим пенсіонерам

24.02.2015

Уряд пропонує скоротити пенсії працюючим пенсіонерам.

Кабінет Міністрів України, в межах проведення пенсійної реформи, основи якої були узгоджені з основним кредитором країни – Міжнародним валютним фондом, пропонує Верховній Раді внести зміни до пенсійного законодавства і закріпити принцип поетапного підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також зменшити до 85% обсяг виплачуваних пенсій працюючим пенсіонерам.

Про це йдеться в урядовому законопроекті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення” (№2212), опубліковане на веб-порталі уряду.

Як відзначається, ухвалення законопроекту зумовлене необхідністю реалізації заходів щодо економного і раціонального використання державних коштів, а також необхідністю створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України.

“У зв’язку з цим передбачається: поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років”, – говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Для розрахунку пенсії пропонується застосовувати середню заробітну плату (дохід), з якої сплачені страхові внески за 2012-2014 роки.

“Пенсії працюючим пенсіонерам пропонується виплачувати у розмірі 85%, але не менші розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність”, – говориться в записці.

При цьому пенсіонерам, які працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій, – народним депутатам, державним службовцям і прирівняним до них особам (суддям, прокурорам й іншим), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, запропоновано не виплачувати зовсім.

джерело: Інформаційне агентство УНІАН

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар