Особливості нарахування ЄСВ з 01.01.2015 р.

22.02.2015

Особливості нарахування ЄСВ з 01.01.2015 р.

У листі від 14.02.2015 р. № 4979/7/99-99-17-03-01-17 “Про застосування норм законодавства”(далі – лист № 4979/7/99-99-17-03-01-17) ДФСУ роз’яснила особливості нарахування єдиного соціального внеску з 01.01.2015 р. в рамках дії закону України від 28 грудня 2014 року № 77–VIIІ ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці ”

Так, умовою застосування мінімальної зарплати як бази нарахування ЄСВ є перебування працівника у трудових відносинах з роботодавцем повний робочий день.

Звідси такі висновки:

– якщо в місяці звільнення або прийняття на роботу зарплата працівника була менша мінімальної, то ЄСВ нараховують на фактично нараховану зарплату;

– якщо працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження зарплати, то ЄСВ нараховують на розмір мінімальної заробітної плати.

– якщо працівник перебував у відпустці без збереження зарплати повний місяць, то ЄСВ не нараховують, оскільки немає бази нарахування ЄСВ.

Для зовнішніх сумісників базою нарахування ЄСВ є фактично нарахована зарплата незалежно від її розміру. При цьому роботодавець має право отримати від сумісника підтвердження про місце основної роботи.

Для працівників, які виконують на тому ж підприємстві поряд з основною роботою додаткову за іншою професією (посадою), це є основним місцем роботи. У цьому випадку, коли база нарахування ЄСВ менша за мінімальну зарплати, ЄСВ потрібно нараховувати з розміру мінімальної заробітної плати.

Щодо обов’язку нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати, коли працівник був на лікарняному, у листі № 4979/7/99-99-17-03-01-17 йдеться, що:

– для працівника, який частину місяця відпрацював, а частину хворів, і загальна сума його доходу не перевищувала мінімальну заробітну плату, то сума ЄСВ визначається виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на ставку ЄСВ, встановлену для відповідної категорії платника;

– для працівника, який хворів повний місяць, і загальна сума його лікарняних за цей місяць не перевищувала мінімальну заробітну плату, ЄСВ нараховують виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на ставку ЄСВ – 33,2%;

– для працівника, у якого лікарняний починається в одному місяці, а закінчується в іншому, ЄСВ нараховують за фактично відпрацьований час. Якщо після розподілу лікарняного загальний дохід за місяць буде меншим за мінімальну зарплату, то ЄСВ нараховують виходячи із розміру мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ, встановленою для відповідної категорії платника.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар