Про порядок перенесення робочих днів

20.12.2013

Про порядок перенесення робочих днів.

«www.zarplata.co.ua»

Відповідно до статті  67 Кодексу законів про працю України з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій переносити вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Керівник самостійно приймає рішення щодо перенесення вихідних та робочих днів і у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України, не пізніше ніж за два місяці до таких днів, видає наказ чи інший розпорядчий документ про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації. При цьому він може перенести вихідні та робочі дні так, як рекомендує Кабінет Міністрів України, а може перенести на інші дні.

Прийняте  таким чином рішення  змінює графік роботи підприємства, установи або організації та норму тривалості робочого часу в місяцях, у яких мало місце перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо виходу на роботу, оплати лікарняних, надання відпусток  тощо, мають здійснюватися за зміненим графіком роботи підприємства,  установи або організації.

Приклад  надання відпустки в період , в якому мало місце перенесення робочих днів:

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 р. N 920-р «Про перенесення робочих днів у 2014 році», рекомендовано  керівникам підприємств, установ та організацій в яких встановлено для працівників п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, перенести робочі дні з:

  • четверга 2 січня – на суботу 11 січня;
  • п’ятниці 3 січня – на суботу 25 січня;
  • понеділка 6 січня – на суботу 8 лютого.

В установі, яка скористалась рекомендацією Кабінету Міністрів України  необхідно визначити день виходу на роботу працівника, якому надається відпустка з 28 грудня 2013 р. тривалістю на 30 календарних днів.

В даному випадку в термін відпустки не слід включати 1 і 7 січня 2014 р. – святкові дні згідно статті 73 Кодексу законів про працю України, а також 6 січня 2014 р. – робочий  день, який переноситься на 8 лютого 2014 р.

Враховуючи вищенаведене, день виходу на роботу працівника приходиться на четвер, 30 січня 2014 р.

При цьому слід мати на увазі, що для збереження балансу робочого часу за рік, в разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню на інший вихідний день, тривалість роботи в цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено статтею 53 Кодексу законів про працю України.

Поділитися:

Написати коментар