23.12.2014 р. Проект податкових реформ уряду зареєстрований у Раді

23.12.2014

Проект податкових реформ уряду зареєстрований у Раді

У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України” (щодо податкової реформи) від 22 грудня 2014 року № 1578.

Зокрема, що стосується податку на доходи фізичних осіб, законопроектом передбачається введення оподаткування великих заробітних плат шляхом зміни шкали оподаткування (у розрахунку на місяць):
– 15% – для доходів до 10 мінімальних заробітних плат;
– 20% – для доходів понад 10 МЗП (з суми перевищення);

Пропонується для заможних громадян ввести разове (нульове) декларування доходів, майна і фінансового стану, у тому числі отриманих з порушенням законодавства України. Для громадян, які не подадуть декларацію, декларованою вважатиметься вартість активів у розмірі 200 000 грн. і вартість інших активів, які зареєстровані в установленому законодавством порядку станом на 1 січня 2015 року.

При декларуванні готівкових коштів в сумі понад 200 тисяч грн. такі кошти мають бути внесені на рахунки в банки до дня подання декларації та зберігатися на них не менше року з дня внесення на банківський рахунок.

У разі порушення термінів перебування таких коштів на рахунках у банках фізична особа повинна протягом місяця з дня зняття коштів з банківських рахунків сплатити до бюджету 3% від знятої суми.

При декларуванні готівки в сумі понад 200 тисяч грн. без внесення на банківські рахунки, фізична особа протягом місяця з дня закінчення строку здійснення разового декларування (31 жовтня 2015 року) повинна сплатити до бюджету 3% від задекларованої суми.

В уряді також пропонують:
–  підвищити ставку податку для пасивних доходів (процентів, інвестиційного прибутку, роялті) з 15% до 20%;
– зберегти на 2015 рік чинне обмеження стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року;
-вирівнювання ставок оподаткування для заробітної плати шахтарів;
-вирівнювання навантаження за доходами у вигляді спадщини вартість якої перевищує 1 млн грн, яку отримують особи першого ступеня споріднення (з суми перевищення);
– знизити діючий поріг оподаткування пенсій з 10 тис грн. на місяць до трьох розмірів МЗП, і оподатковувати суму перевищення за ставкою 15%.

Військовий збір. З метою забезпечення фінансування заходів з підвищення обороноздатності держави передбачається продовжити дію військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України та розширити базу оподаткування на всі доходи, оподатковувані податком на доходи фізичних осіб.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар