11.12.2014 р. Економічні ініціативи Міністерства фінансів України

11.12.2014

 Економічні ініціативи Міністерства фінансів України

З метою оптимізації в майбутньому витрат держбюджету Міністерство фінансів України розробило рекомендації щодо внесення змін в законодавчі документи країни.

Документ називається “Інформаційна довідка щодо змін до законодавчих актів”. Повний текст документу викладено на 120 сторінках.

Документ зачіпає багато питань відносно матеріального забезпечення державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

Зокрема, Мінфін пропонує скасувати норму про підвищення з 1 січня 2015 року більш ніж у 2 рази заробітної плати державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

За підрахунками відомства, скасування цієї норми дозволить зекономити 28,2 млрд. грн.

Крім того, Мінфін пропонує скасувати норму про відновлення з 1 січня 2015 р. виплати державним службовцям і посадовим особам місцевого самоврядування 10 посадових окладів при виході на пенсію.

Скасування цієї норми дозволить заощадити бюджету близько 48,5 млн. грн.

Міністерство рекомендує при індексації доходів громадян підвищити поріг індексації з 101 до 103 відсотків та виключити стипендії з об’єктів індексації.

На цьому він планує заощадити 930,6 млн. грн.

Також нормативну чисельності працівників органів місцевого самоврядування пропонується встановлювати залежно від чисельності населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці (потенційна економія становитиме 628,8 млн. грн.).

Рекомендується у законах (зокрема, “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”) замінити положення, якими встановлюються конкретні розміри та складові заробітної плати бюджетних працівників, нормою, що умови оплати праці таких працівників будуть визначатися безпосередньо Кабінетом Міністрів України.

З повним текстом Інформаційної довідки Мінфіну відносно його ініціатив із скорочення витрат держбюджету можна ознайомитись на урядовому порталі.

Наразі нагадаємо, що 2 липня 2014 року на брифінгу в Будинку Уряду міністр юстиції П. Петренко заявляв, що в найближчі півроку зарплата державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, навпаки, зросте.

“Ситуація, яка зараз є з оплатою праці державних службовців і з мотивацією їх роботи є неадекватною. Ненормально, коли відповідні службовці, які надають адміністративні послуги, отримують зарплати в розмірі 1200-1500 гривень. Тоді виникає корупція і величезний дефіцит професійних кадрів, які готові працювати в цій сфері чесно”, – підкреслив Петренко.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар