Порядок присвоєння тарифних розрядів педагогічним працівникам закладів освіти

17.11.2014

Загальний порядок встановлення тарифних розрядів
педагогічним працівникам закладів освіти

Процедура встановлення тарифних розрядів педагогічним працівникам закладів освіти доволі складна.

Посадові оклади(тарифні ставки) педагогічним працівникам закладів освіти установлюються на основі штатних розписів.

Штатні розписи закладів освіти розробляються відповідно до Типових штатних нормативiв навчальних закладiв, затверджених Мiністерством освiти за погодженням з Мiнфiном України, а також до встановленої форми тарифікаційних списків.

Типові штатні нормативи навчальних закладів передбачають найменування посад, кількість штатних одиниць, а також порядок включення таких штатних одиниць в штатні розписи закладів освіти.

Читати також: Про застосування Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів

Штатні розписи розробляються безпосередньо самими закладами освіти і представляються на затвердження начальникам вiдповiдних вищестоящих органів управлiннь освiти в містах або районах.

Штатні розписи навчальних закладів передбачають найменування посад, кількість штатних одиниць, тарифні розряди, а також посадові оклади(тарифні ставки) працівників цих закладів.

Порядок встановлення посадових окладів(тарифних ставок) педагогічним працівникам передбачений Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти від 15.04.1993 № 102 ( із змінами).

Посадові оклади(тарифні ставки) педагогічним працівникам закладів освіти в штатних розписах установлюються на основі встановленої форми тарифікаційних списків закладів.

У тарифікаційному списку вказуються всі працівники закладу освіти, в тому числі директор та його заступники, вчителі, вихователі, бібліотекарі, а також інші працівники, які ведуть викладацьку роботу , посадові оклади (тарифні ставки) яких залежать від освіти, категорії та тарифного розряду.

Посадові оклади встановлюються на основі діючих тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації, які передбачені наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ”.

Тарифний розряд – елемент тарифної сітки, що характеризує складність виконуваних робіт та рівень кваліфікації працівника, здатного виконувати роботу відповідної складності. Цей показник визначається за рівнем кваліфікації  працівника, встановленого йому за результатами аттестації  відповідно до Кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2013 р. № 665 “Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів”. (Наказ № 665 втратив чинність відповідно до наказу МОНУ від 17.10.2014  р. № 1183).

Посадові оклади (тарифні ставки) педагогічних працівників встановлюються керівниками закладів та установ освіти при тарифікації за наслідками атестації.

Тарифікаційні списки затверджуються за погодженням із профспілковим комітетом і не пізніше 5 вересня подаються відповідному вищестоящому органу управління освіти в місті або районі.

Поділитися:

Інші статті:

коментарі 2

  1. Катерина сказав:

    Доброго ранку. В загальноосвітньому навчальному закладі, я розраховую педагога вищої категорії по 14 розряду, але по постанові 102 (зі змінами), педагог вищої категорії розраховуєтьтся по 18-му розряду. Підскажіть, будь-ласка, що роботи? З вересня розраховувати як слід, чи педагог потрібен пройти атестацію і йому повині присвоїти цей розряд?

    • Admin сказав:

      З врахуванням вимог пункту 7 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 у цьому випадку вам слід керуватись не Інструкцією № 102, а наказом № 557. Схема тарифних розрядів посад педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів передбачена додатком 6 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557. За посадою учителя вищої категорії цією Схемою передбачено 14 тарифний розряд.

Написати коментар