N 232/10/137-13 від 18.11.2013 р. “Щодо індексації грошових доходів осіб, які працюють за сумісництвом”

02.10.2014

Мінсоцполітики України

МСПУ

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
N 232/10/137-13 від 18.11.2013 р.

Щодо індексації грошових доходів осіб, які працюють за сумісництвом.

Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув лист щодо індексації грошових доходів осіб, які працюють за сумісництвом, і повідомляє.

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами) (далі – Порядок), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

Читати також: “Індексація заробітної плати (оплати праці) працівників.”

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку.

Згідно з пунктом 7 Порядку особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

Тобто загальний дохід працівника, отриманий за основним місцем роботи і за сумісництвом, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

З огляду на викладене у прикладі, наведеному у листі, працівнику за основним місцем роботи у липні 2012 року підвищено заробітну плату та визначено фіксовану суму індексації виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на місяць. Але враховуючи, що працівник працював неповний робочий час (0,75 ставки), сума індексації йому визначена за фактично відпрацьований час.

Враховуючи те, що працівник отримує за основним місцем роботи фіксовану суму індексації, визначену в межах прожиткового мінімуму, встановленого на місяць, індексація заробітної плати за сумісництвом не проводиться.

Директор Департаменту
стратегічного планування                                 О. Крентовська

Поділитися:

Написати коментар