30.09.2014 р. Щодо компенсації з бюджету середнього заробітку мобілізованих працівників

30.09.2014

Щодо компенсації з бюджету середнього заробітку мобілізованих працівників

Роботодавці не задоволені діями Уряду щодо компенсацій з бюджету виплачуваних ними сум середнього заробітку мобілізованим працівникам. Про це Вістям повідомила перший заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради Оксана Продан. Точна сума бюджетної заборгованості поки не порахована і уточнюється, Продан дала загальну оцінку – «це десятки мільйонів гривень».

Як повідомлялося, набравший чинності 8 червня закон № 1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», передбачає затвердження Урядом порядку виплати підприємствам компенсацій з державного бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих працівників.

Тобто зарплату, яку роботодавці виплачують призваним в армію працівникам, держава повинна компенсувати. Але вже більше трьох місяців Уряд не може прийняти постанову, яка забезпечить підприємствам ці виплати.

Читати також: “Податкова передумала: ЄСВ на середній заробіток мобілізованих працівників нараховується”.

У той же час Державна фіскальна служба України строго стежить, щоб з зарплати мобілізованих були сплачені всі належні податки (єдиний соціальний внесок і податок з доходів фізичних осіб). «Мобілізованих зобов’язані платити за законом, і звільнити їх теж не можна. Так що роботодавці платять і зарплати, які отримують сім’ї бійців, і податки з цих зарплат », – пояснила ситуацію керівник управління захисту прав платників податків Генеральної дирекції Асоціації платників податків України (АППУ) Ганна Білоцерківська.

Читати також: “Щодо нарахування середнього заробітку мобілізованим працівникам”

Побоюючись звинувачень у приховуванні і порушенні чинного законодавства, самі роботодавці поки утримуються від офіційних коментарів щодо цього. Уточнюють лише, що продовжують нараховувати зарплати мобілізованим працівникам. «Більшість з компаній вирішило піти по законному шляху. Навіть не шукали шляхи для обходу вимог. Лише деякі для мінімізації своїх витрат вдавалися до одного методу: відправляли на 15 днів людей у відпустку за свій рахунок», – розповів керуючий партнер юридичної фірми ” Можаєв і Партнери” Михайло Можаєв.

Але підприємці сподіваються, що незабаром держава все-таки почне виплачувати їм компенсації або, як мінімум, публічно пояснить свою позицію.

«Якщо в Уряду є проблеми з коштами, потрібно зібрати підприємців і пояснити своє рішення. Впевнена, що багато поставляться з розумінням, – вважає Оксана Продан. – І, принаймні, треба припинити стягувати податки з виплат, які повинні компенсуватися з бюджету».

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар