№ 158/0/13/118-06 від 13.11.2006 р. “Щодо оплати роботи у святкові та неробочі (вихідні) дні у разі підсумованого обліку робочого часу”

08.07.2014

Мінсоцполітики України

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
№ 158/0/13/118-06 від 13.11.2006 р.

Щодо оплати роботи у святкові та неробочі (вихідні) дні у разі підсумованого обліку робочого часу

       (Витяг)

Відповідно до статті 72 Кодексу законів про працю робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або додатковою оплатою за правилами, встановленими статтею 107 КЗпП України.

Зокрема, працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

У разі підсумованого обліку робочого часу робота у святкові та неробочі (вихідні) дні за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

Директор Департаменту з питань державного регулювання
заробітної плати та умов праці                               О. Товстенко

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар