03.07.2014 р. Щодо прийняття нової редакції законів про державну службу та про службу в органах місцевого самоврядування

06.07.2014

міністр юстиції  України Павло Петренко на брифінгу в Будинку Уряду 2 липня 2014 р.

Міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу в Будинку Уряду 2 липня 2014 р.

Щодо прийняття нової редакції законів про державну службу та про службу в органах місцевого самоврядування.

Вчора, другого липня 2014 р. Кабінет Міністрів України на засіданні Уряду прийняв пакет заходів, спрямованих на подолання кризових явищ в Україні. Зокрема, був схвалений законопроект про затвердження антикорупційної стратегії в Україні на наступні три роки.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу в Будинку Уряду.

Павло Петренко зазначив: «Це системний документ, який передбачає законодавчі ініціативи та чіткі кроки в боротьбі з корупцією, які Парламент повинен затвердити і нести спільну політичну відповідальність з Урядом і з інститутом Президента, коли цей закон набуде чинності».

Крім того, як повідомив міністр, Уряд затвердив першочергові кроки боротьби з корупцією на наступні шість місяців. «Йдеться про десять пріоритетів, які ми плануємо реалізувати протягом наступних півроку. Документ був розроблений з представниками громадянського суспільства, міжнародними організаціями, зокрема з експертами Ради Європи та організації GRECO », – зазначив Павло Петренко.

Зокрема, другий блок пріоритетів передбачає прийняття нової редакції законів про державну службу та про службу в органах місцевого самоврядування. Вони передбачатимуть гідну оплату праці для службовців державного сектора.

«Тому і ситуація, яка зараз є з оплатою праці держслужбовців і з мотивацією їх роботи, є неадекватною. Ненормально, коли відповідні службовці, які надають адміністративні послуги, отримують зарплату в розмірі 1200-1500 грн. Тоді виникає корупція і величезний дефіцит професійних кадрів, які готові працювати в цій сфері чесно », – підкреслив Павло Петренко.

Він зазначив, що законопроекти передбачатимуть як реальні вимоги до держслужбовців, так і пропонуватимуть систему мотивації, у тому числі матеріальну.

«Також повинна піти в минуле практика мотивації і надбавок, коли фактична надбавка до зарплати службовця залежить не від його професійного рівня, а від лояльності керівництва», – додав міністр юстиції.

Він повідомив, що законодавчі акти повинні бути подані до Верховної Ради України до першого серпня поточного року.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар