02.05.2014 р. Чому Міндоходів вважає недоцільним повернення Пенсійному фонду України функцій з адміністрування ЄСВ?

03.05.2014

Міністерство доходів і зборів України

Міністерство доходів і зборів України

Як ми пам’ятаємо, з жовтня минулого року за рішенням Уряду функції адміністрування ЄСВ було передано від Пенсійного фонду України Міністерству доходів і зборів України.

Останнім часом у ЗМІ все частіше поширюються чутки щодо можливості повернення функцій з адміністрування єдиного соціального внеску знову до Пенсійного фонду України.

Прес-служба Міністерства доходів і зборів України висловила своє бачення доцільності залишення за органами доходів і зборів функцій з адміністрування ЄСВ.

Прес-служба відзначила, що після покладення функції адміністрування єдиного соціального внеску на Міністерство доходів і зборів України воно, передусім, у стислі терміни привело нормативні документи з адміністрування ЄСВ у відповідність до чинного законодавства України, завершило усі технічні роботи, удосконалило існуючі процедури адміністрування, розширивши можливості електронного звітування. І все це відбувалося без жодних незручностей для платників єдиного внеску.

Завдяки цьому надходження єдиного внеску стабільно зросли та оперативно розподіляються між фондами соціального страхування.

Зміна адміністратора дозволила у 2013 році підвищити середньомісячну сплату єдиного внеску з 15,3 млрд грн. до 16,8 млрд гривень. Лише протягом трьох останніх місяців 2013 року до бюджету було зібрано 50,4 млрд грн., що майже на 2 млрд грн. перевищило відповідний показник 2012 року.

Тенденція до перевищення минулорічних показників збереглася і у поточному році. Так, у першому кварталі 2014 року бюджет отримав на 0,5 млрд грн. єдиного внеску більше, ніж за відповідний період 2013 року. Крім того, станом на 25 квітня, при відсутності надходжень з АР Крим та Севастополя, до бюджету вже надійшло 13,1 млрд грн. єдиного внеску, що на 0,6 млрд грн. більше аналогічного періоду минулого року.

Платники єдиного внеску, навівши лад з декларуванням та сплатою єдиного внеску, відчули спрощення та ефективність адміністрування єдиного соціального внеску органами доходів і зборів. Найбільшою перевагою стала подача звітності в єдиній інформаційній системі, що скоротило витрати часу та спростило процедуру надання звітності.

Крім цього, платники внеску отримали можливість користуватися електронними сервісами Міністерства доходів і зборів України, зокрема, електронним кабінетом, який надав їм можливість проведення звірок за всіма податками, зборами і внесками, отримання ними інших довідок та повідомлень з питань адміністрування податків, зборів та внесків.

Враховуючи все це, прес-служба Міністерства доходів і зборів України вважає, що передача функцій з адміністрування єдиного соціального внеску Пенсійному фонду України стане кроком назад, призведе до зайвого витрачання часу та коштів держави на процедури, які є менш ефективними.

Передача функцій адміністрування призведе до суттєвих незручностей для платників внесків, пов’язаних як із передачею облікових карток, так і зі зміною бюджетних рахунків. А це завжди супроводжується помилками при перерахуванні внесків та, як наслідок, штрафними санкціями, які в умовах економічної кризи можуть стати фінансовим тягарем, не сумісним з подальшою ефективною діяльністю платників.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар