22.04.2014 р. Чекаємо об’єднання звітів з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

24.04.2014

Можливо, найближчим часом нас очікують більш кардинальні зміни в порядку подання звітності з питань заробітної плати, ніж зміни в поданні звіту з ПДФО за формою 1ДФ, які торкнулися нас в квітня 2014 року.

Міністерство доходів і зборів України ініціювало і провело опитування громадськості щодо можливості об’єднання в один звіт звітів з податку на доходи фізичних осіб та з єдиного соціального внеску.

Метою проведення такого опитування була спроба дізнатися думку громадськості щодо потреби в об’єднанні цих двох звітів в один.

Крім того на обговорення були винесені питання щодо форми звітності та періодичності її подання.

В опитуванні взяли участь більше 2800 респондентів.

99 відсотків опитуваних підтримали ідею об’єднання двох звітів в один.

Потреба об’єднання – це скорочення документообігу та зменшення витрати часу на виконання процедур сплати податків та соціальних внесків.

Більшістю опитуваних була підтримана пропозиція Міністерство доходів і зборів України щодо запровадження нової об’єднаної форми звітності шляхом доповнення існуючої форми звітності з ЄСВ діючою формою звітності з ПДФО (1ДФ).

Найбільш прийнятною періодичністю подання нової об’єднаної форми звітності значна кількість респондентів вважає місячну періодичність.

Менше половини опитуваних проголосувала за квартальну періодичність подання звітності.

За результатами опитування пройшли обговорення з фахівцями Пенсійного фонду України,на зустрічах представників різних ділових кіл, на сторінках періодичних видань.

Чекаємо змін.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар