З 1 липня 2014 року в Україні вводиться нова прогресивна шкала оподаткування доходів фізичних осіб

02.04.2014

Зміни в Держбюджет 2014 р.

«www.zarplata.co.ua»

Про це йдеться в Законі України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, який набув чинності з 1 квітня 2014 року після  опублікування його на сторінках газети “Голос України”.

Так, при оподаткуванні  загального річного оподатковуваного доходу, базою якого є доходи у формі процентів, дивідендів, роялті  та інвестиційного прибутку,  ухваленим  документом  передбачено застосування таких ставок податку :

  • якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми – 15 відсотків;
  • якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення – 20 відсотків;
  • якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення – 25 відсотків.

Встановлені  Законом  нові ставки податку не застосовуватимуться  до доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Як і раніше такі виплати оподатковуватимуться за ставками податку  15 або 17 відсотків.

З  1 липня 2014 року  ухваленим Законом передбачається  включення в місячну базу оподаткування податком на доходи фізичних осіб суми пенсій (включаючи суму їх індексації), якщо їх розмір перевищуватиме десять тисяч гривень, – у сумі такого перевищення.

Законом скасовується нарахування спеціальних пенсій у розмірі 80 % від заробітної плати суддям, прокурорам і державним службовцям. Зазначені особи будуть переведені на загальний принцип нарахування пенсій у розмірі 70 % від зарплати.

Поділитися:

Інші статті:

Написати коментар