База оподаткування податком на доходи фізичних осіб в 2012 році.

29.01.2014

Відповідно до п.164.1. ст. 164 розділу ІV Податкового кодексу України (далі Кодекс) базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний оподатковуваний дохід.

Загальний оподатковуваний дохід платника податку є будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на його користь протягом звітного податкового періоду.

Одною з основних складових загального оподатковуваного доходу платника податку є дохід у вигляді заробітної плати, нарахований(виплачений) йому відповідно до умов трудового договору (контракту).

Відповідно до п. 164.6. ст. 164 розділу ІV Кодексу під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Відповідно до п. 167.1. ст. 167 розділу ІV Кодексу ставка податку на доходи фізичних осіб до бази оподаткування у формі заробітної плати встановлена в розмірі 15 відсотків.

Якщо база оподаткування у формі заробітної плати в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» (від 22.12. 2011 р. № 4282-VI) станом на 1 січня 2012 року мінімальна заробітна плата встановлена в розмірі 1073 грн.

Десятикратний розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2012 року становитиме 10730 грн.

Інші статті:

Написати коментар