ВРУ прийняла закон, яким скасовано збереження середнього заробітку за мобілізованими працівниками.

06.07.2022

ВРУ прийняла закон, яким скасовано збереження
середнього заробітку за мобілізованими працівниками

1 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (законопроект від 05.04.2022 р. № 7251).

Відповідно до цього Закону вносяться зміни до ч. 3 ст. 119 КЗпПУ, згідно яких виключено положення щодо збереження середнього заробітку за працівниками на час призову їх на військову службу.

Після набуття чинності Законом і внесення змін в КЗпПУ його ч. 3 ст. 119 набуде наступного вигляду:

“За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Як бачимо, за такими працівниками за місцем їх роботи зберігатиметься лише місце роботи та посада, а виплата середнього заробітку скасовується.

————-

Інші статті:

Написати коментар