Щодо обліку робочого часу та оплати праці державних службовців у різних ситуаціях під час воєнного стану.

17.04.2022

Щодо обліку робочого часу та оплати праці державних службовців,
які перебувають на території України, яка захоплена агресором
під час збройної агресії проти України, або в межах районів
воєнних (бойових) дій або блокованих районів, потрапили в
полон або захоплені як заручники

Джерело інформації: Національне агентство України з питань державної служби

Шановні колеги! До НАДС часто надходять запитання щодо обліку робочого часу та особливостей роботи державних службовців, зокрема, на територіях України, які захоплені агресором під час збройної агресії проти України. Тому, надаємо відповіді стосовно найпоширеніших запитань.

Чи може державний службовець продовжувати працювати, якщо перебуває на території України, яка захоплена агресором під час збройної агресії проти України та як здійснювати оплату?

Так, може. Якщо державний службовець продовжує виконувати службові обов’язки (у штатному режимі або дистанційно) час роботи обліковується шляхом проставлення у табелі відмітки «Р».

Оплата праці здійснюється у повному обсязі відповідно до Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», інших актів законодавства.

Чи можна встановлювати простій для державних службовців, які потрапили в полон або захоплені як заручники?

Керівник може прийняти рішення про оголошення простою, зокрема, у разі перебування державного службовця у полоні або утримання його як заручника.

У разі оголошення щодо державного службовця простою, час роботи обліковується шляхом проставлення у табелі відмітки «П».

Оплата праці на період оголошення простою здійснюється з урахуванням статті 113 Кодексу законів про працю України та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану». Тобто, керівник самостійно визначає розмір оплати часу простою, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).

Додаткову інформацію викладено у спільному роз’ясненні Мінекономіки та НАДС від 10 березня 2022 року № 4706-06/9551-03 «Щодо оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану».

Як обліковувати робочий час державних службовців, які тривалий час не виходять на зв’язок та перебувають на території України, яка захоплена агресором під час збройної агресії проти України, або в межах районів воєнних (бойових) дій або блокованих районів, потрапили в полон або захоплені як заручники?

У разі, якщо такий державний службовець тривалий час не виходить на зв’язок, то його робочий час за рішенням керівника може обліковуватися шляхом проставлення у табелі відмітки «НЗ».

————

Інші статті:

  • Немає схожих статей

Написати коментар