Лист МОНУ від 22.09.2020 р. № 1/11 – 6311 “Щодо тривалості щорічної основної відпустки і педагогічного навантаження практичного психолога закладу дошкільної освіти комбінованого типу”

03.02.2022

Міністерство освіти і науки України
Лист
від 22.09.2020 р. № 1/11 – 6311
Щодо тривалості щорічної основної відпустки і педагогічного
навантаження практичного психолога закладу дошкільної
освіти комбінованого типу

Щодо порушених у вашому запиті < … > питань повідомляємо, що Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам (далі – Порядок) затверджений постановою Кабінету міністрів України від 14.04.1997 р. № 346.

У розділі I додатку до Порядку визначена тривалість щорічної основної відпустки педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти. Так, тривалість щорічної основної відпустки для практичного психолога в закладі дошкільної освіти загального типу становить 42 календарні дні, для практичного психолога в закладі дошкільної освіти компенсуючого типу – 56 календарні днів.

У примітці 1 до цього розділу зазначено, що практичним психологам закладів дошкільної освіти загального типу надається щорічна основна відпустка тривалість 56 календарних днів, якщо вони обслуговують групи, в яких не менше, як 50 відсотків дітей, які потребують корекції фізичного і психологічного розвитку, або якщо в цих закладах укомплектовано не менше як 50 відсотків таких груп.

В закладах дошкільної освіти групи для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку – це спеціальні групи, групи компенсуючого типу, Порядок комплектування яких затверджений спільним наказом Міністерства освіти і науки України і Міністерства охорони здоров’я України від 27.03.2006 р. № 240/165.

Отже, у закладі дошкільної освіти комбінованого типу, у якому 12 груп, з яких сім груп спеціальних, тривалість щорічної основної відпустки практичного психолога становить 56 календарних днів.

———
Відповідно до статті 30 Закону України «Про дошкільну освіту» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України “Про освіту” № 2145-VIII від 05.09.2017) педагогічне навантаження практичного психолога закладу дошкільної освіти (ясел-садка) компенсуючого типу та з інклюзивними групами становить 20 годин на тиждень, що відповідає тарифній ставці.

У статті 12 Закону України «Про дошкільну освіту» визначені типи закладів дошкільної освіти, серед яких є заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу для дітей від одного до шести (семи, восьми) років, у складі якого можуть бути групи загального розвитку, компенсуючого типу, інклюзивні, сімейні, прогулянкові, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров’я дітей, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку.

Враховуючи зазначене, педагогічне навантаження практичного психолога в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу, у складі якого є інклюзивні групи, становить 20 годин на тиждень, що відповідає тарифній ставці.

Заступник Міністра            Світлана Даниленко

Інші статті:

Написати коментар