Про доплату працівникам закладів загальної середньої освіти за завідування навчальними кабінетами та за обслуговування обчислювальної техніки.

21.10.2021

Про доплату працівникам закладів загальної середньої освіти
за завідування навчальними кабінетами та за обслуговування
обчислювальної техніки

“Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів” затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 р. N 601.

“Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів” затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.12.2012 р. № 1423.

Відповідно до абзацу першого пункту 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. N 102, учителям, іншим працівникам закладів загальної середньої освіти провадиться додаткова оплата за завідування навчальними кабінетами в розмірі 10 – 13 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Згідно абзацу другого пункту 41 Інструкції у школах, школах-інтернатах, училищах фізичної культури, вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, в яких створені кабінети обчислювальної техніки, вчителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї техніки, провадиться доплата у розмірі 5 – 10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Конкретний розмір доплат установлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом.

Як бачимо, це дві різні виплати, у першому випадку – за завідування навчальними кабінетами, у другому – за обслуговування обчислювальної техніки.

Отже, наприклад, вчитель інформатики ЗСО має право одночасно отримувати доплати за завідування кабінетом інформатики і за обслуговування електронно-обчислювальної техніки відповідно до абзацу першого і другого п. 41 Інструкції № 102.

Розміри таких доплат обчислюють виходячи зі ставки заробітної плати вчителя відповідної кваліфікаційної категорії, встановленої за наслідками атестації, незалежно від обсягу тижневого навантаження, затвердженого при тарифікації.

Пункт 41 Інструкції не передбачає встановлення доплати на посадовий оклад з врахуванням навчального навантаження. Наприклад, якщо вчитель працює на 0,5 ставки, то доплата за завідування кабінетом оплачується йому саме від 1,0 ставки, адже вчитель, незалежно від того яке в нього навчальне навантаження, повинен обов’язки виконувати відповідно до Положення про навчальні кабінети, а не на половину ставки чи ще менше (а чи більше).

Тому, наприклад, якщо вчителю інформатики ЗСО вищої категорії встановлено доплату за завідування кабінетом у розмірі – 10% і за обслуговування обчислювальної техніки – 7%, то з 01.01.2021 р. місячний розмір цих доплат буде складати:

– за завідування 10% від посадового окладу (14 т.р.) 6461 грн. з урахуванням його підвищення на 10% відповідно до постанови КМУ від 11.01.2018 р. № 22 – 710 грн. 71 коп. (6461 х 110 : 100 х 10 : 100);

– за обслуговування – 7% – 497 грн. 50 коп. (6461 х 110 : 100 х 7 : 100).

—————

Інші статті:

коментарів 13

 1. Юлія :

  Доброго дня!Підскажіть будь-ласка відповідь на таке питання, орган управління освітою планує з 01.01.2022 року вивести з штату водіїв шкільних автобусів та перевести їх до закладів освіти, за відповідними маршрутами, як в такому випадку здійснювати планування закупівель паливно-мастильних матеріалів та їх подальше списання, планувати за відділом чи закладом освіти?В тип. штат. також зазначено, що ставка водія вводиться за наявності транспортного засобу. Чи потрібно відділу передати транспортні засоби до закладу освіти? Чи можна щоб водій рахувався за закладом, а транспортний засіб за відділом і паливо відповідно? Одночасно повідомляємо, що заклади освіти перебувають на балансі відділу, фінансової автономії не мають, відділ є розпорядником коштів.

 2. Леся :

  Чи можна оплату за кабінет розділити по 0.5 ставки? Тобто замість 1цілого кабінету оплачувати 2 по 0.5?

  • Admin :

   Відповідно до Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 р. N 601, керівництво навчальним кабінетом покладається на завідувача кабінету, а отже навчальним кабінетом не можуть керувати два завідувачі.

 3. Олександра :

  Вітаю.
  Підскажіть будь ласка, а чи має якісь доплати вчитель хімії за роботу з реактивами, при цьому в закладі немає завідувачів кабінету.
  Дякую.

  • Admin :

   Додатком N 9 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОНУ від 15.04.1993 р. N 102, встановлений Порядок додаткової оплати за несприятливі умови праці в установах і організаціях системи освіти, а також Перелік робіт з несприятливими умовами праці, на яких встановлюються доплати робітникам, спеціалістам і службовцям з важкими і шкідливими, особливо важкими і особливо шкідливими умовами праці. З ним ви можете ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0056-93#Text

 4. .Раїса :

  Вітаю.
  Підскажіть будь ласка, а чи чи в кожному закладі загальної середньої освіти оплачують вчителю інформатики за завідування кабінетом іформатики та обслуговування техніки?
  Дякую.

 5. .Раїса :

  Підскажіть будь ласка, за завідування якими кабінетами може бути нарахована доплата?
  Дякую.

  • Admin :

   У нас на сайті є стаття “Про доплату працівникам закладів загальної середньої освіти за завідування навчальними кабінетами та за обслуговування обчислювальної техніки”. З нею ви можете ознайомитись за посиланням http://www.zarplata.co.ua/?p=10337

 6. Тетяна :

  Добрий день. Чи вказується в наказі “Про встановлення оплати за завідування навчальними кабінетами” про оплату праці за завідування навчальним кабінетом вчителем інформатики?

  • Admin :

   Про порядок керівництва навчальними кабінетами йдеться в Положенні про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 р. N 601. Так, відповідно до п. 7.1 даного Положення роботою кабінету керує завідувач, якого призначає директор з числа досвідчених учителів наказом по загальноосвітньому навчальному закладу. Тому, якщо вчитель інформатики буде призначений завідувачем навчального кабінету, то в такому випадку він буде мати право на виплату йому доплати за завідування навчальним кабінетом, а отже у такому разі його повинні вказати в наказі “Про встановлення оплати за завідування навчальними кабінетами”.

 7. Тетяна :

  В Законі про повну середню освіту, в Розділі IV є стаття 24 “Робочий час та оплата праці педагогічних працівників”. Там чітко написано, що за завідування кабінетом інформатики доплата йде у розмірі 15-20%. Закон вище застарілої інструкції 102 про обчислення заробітної плати? Чим треба керуватися бухгалтеру й директору? Положення про кабінет інформатики вже не дійсне, нове ще не прийняли.

  • Admin :

   Відповідно до пункту 5 статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту” оплата праці педагогічних працівників здійснюється відповідно до Закону України “Про освіту”, цього Закону та інших актів законодавства. Порядок обчислення заробітної плати педагогічних працівників державних, комунальних закладів освіти визначається центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Таким центральним органом виконавчої влади на сьогодні є Міністерство освіти і науки України.

   Інструкція № 102 не застаріла. Інша справа, що з 2007 року МОНУ перестало вносити в неї зміни.

   На сьогодні умови оплати праці педагогічних працівників передбачені наказом МОНУ від 26.09.2005 р. № 557 та, в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним цим наказом, Інструкцією № 102 (п.7 Наказу № 557).

   До 2007 року зміни в Інструкцію № 102 вносились згідно постанов Кабінету Міністрів. Так, зокрема щодо виплати педагогічним працівникам доплати за завідування кабінетами (10 – 13 відсотків посадового окладу) та за обслуговування обчислювальної техніки та комп’ютерів (5 – 10 відсотків посадового окладу) до пункту 41 Інструкції № 102 були внесені зміни відповідно до постанови КМУ від 20.04.2007 р. N 643.

   Постановою КМУ від 28.12.2022 р. № 1391 постанова № 643 була визнана такою, що втратила чинність і були затверджені нові розміри доплат, зокрема за завідування кабінетом інформатики – 15 – 20 відсотків посадового окладу і за обслуговування комп’ютерної техніки – 10 – 15 відсотків посадового окладу. Як бачимо з 01 січня 2022 року Постановою № 1391 розміри доплат були приведені у відповідність до вказаних у статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

   Таким чином, у вашому випадку потрібно керуватись Постановою № 1391 і Інструкцією № 102 з врахуванням того, що Постанова № 643 з 01.01.2022 р. втратила чинність.

Написати коментар