Про доплату працівникам закладів загальної середньої освіти за завідування навчальними кабінетами та за обслуговування обчислювальної техніки.

21.10.2021

Про доплату працівникам закладів загальної середньої освіти
за завідування навчальними кабінетами та за обслуговування
обчислювальної техніки

“Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів” затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 р. N 601.

“Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів” затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.12.2012 р. № 1423.

Відповідно до абзацу першого пункту 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. N 102, учителям, іншим працівникам закладів загальної середньої освіти провадиться додаткова оплата за завідування навчальними кабінетами в розмірі 10 – 13 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Згідно абзацу другого пункту 41 Інструкції у школах, школах-інтернатах, училищах фізичної культури, вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, в яких створені кабінети обчислювальної техніки, вчителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї техніки, провадиться доплата у розмірі 5 – 10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Конкретний розмір доплат установлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом.

Як бачимо, це дві різні виплати, у першому випадку – за завідування навчальними кабінетами, у другому – за обслуговування обчислювальної техніки.

Отже, наприклад, вчитель інформатики ЗСО має право одночасно отримувати доплати за завідування кабінетом інформатики і за обслуговування електронно-обчислювальної техніки відповідно до абзацу першого і другого п. 41 Інструкції № 102.

Розміри таких доплат обчислюють виходячи зі ставки заробітної плати вчителя відповідної кваліфікаційної категорії, встановленої за наслідками атестації, незалежно від обсягу тижневого навантаження, затвердженого при тарифікації.

Пункт 41 Інструкції не передбачає встановлення доплати на посадовий оклад з врахуванням навчального навантаження. Наприклад, якщо вчитель працює на 0,5 ставки, то доплата за завідування кабінетом оплачується йому саме від 1,0 ставки, адже вчитель, незалежно від того яке в нього навчальне навантаження, повинен обов’язки виконувати відповідно до Положення про навчальні кабінети, а не на половину ставки чи ще менше (а чи більше).

Тому, наприклад, якщо вчителю інформатики ЗСО вищої категорії встановлено доплату за завідування кабінетом у розмірі – 10% і за обслуговування обчислювальної техніки – 7%, то з 01.01.2021 р. місячний розмір цих доплат буде складати:

– за завідування 10% від посадового окладу (14 т.р.) 6461 грн. з урахуванням його підвищення на 10% відповідно до постанови КМУ від 11.01.2018 р. № 22 – 710 грн. 71 коп. (6461 х 110 : 100 х 10 : 100);

– за обслуговування – 7% – 497 грн. 50 коп. (6461 х 110 : 100 х 7 : 100).

—————

Поділитися:

Інші статті:

коментарів 9

 1. Юлія сказав:

  Доброго дня!Підскажіть будь-ласка відповідь на таке питання, орган управління освітою планує з 01.01.2022 року вивести з штату водіїв шкільних автобусів та перевести їх до закладів освіти, за відповідними маршрутами, як в такому випадку здійснювати планування закупівель паливно-мастильних матеріалів та їх подальше списання, планувати за відділом чи закладом освіти?В тип. штат. також зазначено, що ставка водія вводиться за наявності транспортного засобу. Чи потрібно відділу передати транспортні засоби до закладу освіти? Чи можна щоб водій рахувався за закладом, а транспортний засіб за відділом і паливо відповідно? Одночасно повідомляємо, що заклади освіти перебувають на балансі відділу, фінансової автономії не мають, відділ є розпорядником коштів.

 2. Леся сказав:

  Чи можна оплату за кабінет розділити по 0.5 ставки? Тобто замість 1цілого кабінету оплачувати 2 по 0.5?

  • Admin сказав:

   Відповідно до Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 р. N 601, керівництво навчальним кабінетом покладається на завідувача кабінету, а отже навчальним кабінетом не можуть керувати два завідувачі.

 3. Олександра сказав:

  Вітаю.
  Підскажіть будь ласка, а чи має якісь доплати вчитель хімії за роботу з реактивами, при цьому в закладі немає завідувачів кабінету.
  Дякую.

  • Admin сказав:

   Додатком N 9 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОНУ від 15.04.1993 р. N 102, встановлений Порядок додаткової оплати за несприятливі умови праці в установах і організаціях системи освіти, а також Перелік робіт з несприятливими умовами праці, на яких встановлюються доплати робітникам, спеціалістам і службовцям з важкими і шкідливими, особливо важкими і особливо шкідливими умовами праці. З ним ви можете ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0056-93#Text

 4. .Раїса сказав:

  Вітаю.
  Підскажіть будь ласка, а чи чи в кожному закладі загальної середньої освіти оплачують вчителю інформатики за завідування кабінетом іформатики та обслуговування техніки?
  Дякую.

 5. .Раїса сказав:

  Підскажіть будь ласка, за завідування якими кабінетами може бути нарахована доплата?
  Дякую.

  • Admin сказав:

   У нас на сайті є стаття “Про доплату працівникам закладів загальної середньої освіти за завідування навчальними кабінетами та за обслуговування обчислювальної техніки”. З нею ви можете ознайомитись за посиланням http://www.zarplata.co.ua/?p=10337

Написати коментар