Лист МОНУ від 24.04.2019 р. № 6/41-19 “Щодо оплати корекційно-розвиткових занять (послуг)”.

04.09.2021

Міністерство освіти і науки України
Директорат інклюзивної та позашкільної освіти
Лист
від 24.04.2019 р. № 6/41-19
Щодо оплати корекційно-розвиткових занять (послуг)

Директоратом інклюзивної та позашкільної освіти розглянуто Ваші електронні звернення від 28 лютого та від 11 березня 2019 року, надіслані листом Міністерства фінансів України від 11.03 2019 р. № 07010-05-10-/6767 (вхідний МОН від 11.04.2019 р. № С-3026/0-19) щодо оплати корекційно-розвиткових занять (послуг) за цивільно-правовими договорами та в межах компетенції повідомляємо.

Відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 р. № 88 (із змінами) (далі – Порядок), кошти субвенції спрямовуються на оплату за проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг), що визначені індивідуальною програмою розвитку, особам з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в інклюзивних класах (групах) закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Оплата праці фахівців за проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) здійснюється за ставками погодинної оплати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять у розмірах, передбачених для доцента або кандидата наук, які проводять навчальні заняття з учнями шкіл, установленими в додатку 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298, підвищеними на 20 відсотків за роботу з особами з особливими освітніми потребами.

Відповідні зміни щодо підвищення ставки погодинної оплати праці за роботу з особами з особливими освітніми потребами на 20% внесені постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 р. № 129.

Враховуючи зазначене, на сьогодні ставка погодинної оплати праці за проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) підвищується на 20% і становить 78,38 грн. за одне корекційно-розвиткове заняття (1921 х 3,4 х 120%).

Інші виплати (підвищення за педагогічне звання, надбавка за вислугу років і за престижність педагогічної праці, інші надбавки і доплати), не зазначені у Порядку, при оплаті праці фахівцям за проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) не здійснюються.

Відповідно до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р. N 43, педагогічна робота на умовах погодинної оплати праці не є сумісництвом.

На відміну від роботи за сумісництвом, яка виконується лише у вільний від основної роботи час, педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік може виконуватись в межах основного робочого часу, з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації, без утримання заробітної плати за основною посадою.

Генеральний директор директорату                            Валентина Хіврич

Корецька Н.О. 481 – 47 – 64

————–

Поділитися:

Інші статті:

коментарі 2

 1. ірина сказав:

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка норму робочого часу медичної сестри інклюзивно-ресурсного центру.

  • Admin сказав:

   Для медичних працівників чинним законодавством (ст.51 КЗпП та ст.7 Основ законодавства України про охорону здоров’я) встановлено скорочену норму робочого часу.

   Для медичних працівників, які працюють у нормальних умовах праці, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.05.2006 р. № 319 “Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я” установлено конкретні норми робочого часу, а саме: тривалість робочого тижня медичних сестер – 38,5 годин.

   Для працівників, які працюють у шкідливих та важких умовах праці, постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. № 163 “Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня” встановлено скорочену норму робочого часу.

   Інклюзивно-ресурсні центри не значаться в цьому Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці.

Написати коментар