N 4711-06/38097-09 від 22.07.2021 р. “Щодо врахування індексації при розрахунку “карантинної” доплати”.

12.08.2021

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 22.07.2021 р. N 4711-06/38097-09
Щодо врахування індексації при розрахунку “карантинної” доплати

Міністерство економіки України розглянуло запит <..> та повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 р. N 375 “Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни” (далі – Постанова) встановлено доплати, у тому числі працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), здійснюються у граничному розмірі до 100 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).

Крім того, наказом Міністерства соціальної політики України від 22.05.2020 р. N 321 затверджено відповідний перелік посад працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома).

Згідно з частиною шостою статті 95 Кодексу законів про працю України заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Індексація заробітної плати працівників здійснюється на підставі та у відповідності до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” і Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (зі змінами) (далі – Порядок).

Статтею 2 Закону України “Про оплату праці” визначено, що заробітна плата – це основна заробітна плата, додаткова заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Більш детальний перелік складових структури заробітної плати визначено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. N 5 <..> (далі – Інструкція), яка поширюється на всіх юридичних осіб та їх відокремлені підрозділи незалежно від форм власності й організаційно-правових форм господарювання.

Відповідно до пункту 2.2.7 Інструкції суми виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати працівників, відносяться до фонду додаткової заробітної плати.

Отже, якщо у працівника настало право на індексацію, то сума індексації, визначена відповідно до Порядку, включається до суми заробітної плати (грошового забезпечення) цього працівника, з якої повинні здійснити розрахунок доплати, згідно з Постановою.

Заступник Міністра економіки України    Світлана ГЛУЩЕНКО

Інші статті:

Написати коментар